ABHG: «За останні три роки об’єм готельного ринку Львова збільшився на 39%»

27 жовтня 2017

Компанія ArtBuild Hotel Group виступила у ролі Консультанта при оцінюванні готельного проекту у Львові на предмет проектного фінансування. Аудит проекту був зроблений на замовлення банківської установи та включав в себе дослідження ринку готельної нерухомості Львова, оцінювання концепції майбутнього готелю та фінансово-економічну модель.


За результатами дослідження, за останні 3 роки (з 2014 – до початку 2017) Львів зробив великий ривок уперед у галузях туризму та готельної нерухомості, що особливо помітно на фоні тимчасової зупинки або повільного розвитку готельних ринків інших міст України, включно з Києвом.


Частково на збільшення туристичних потоків до Львову, а відповідно й на появу нових готельних об’єктів, мали вплив анексія Криму та економічна криза в країні. Ці фактори збільшили внутрішні туристичні потоки в напрямку Західної України в цілому та Львова зокрема. На збільшення зовнішніх туристичних потоків мали вплив такі фактори, як організація міжнародних фестивалів якісного європейського рівня, реалізація Програми розвитку туристичної галузі міста, часткове підписання Угоди про асоціацію з ЄС, збільшення числа авіамаршрутів до міста, ін.


За результатами дослідження ABHG, на вересень 2017 року у Львові зафіксовано 53 готелі із загальним номерним фондом 3116 одиниць (до цієї кількості не входять відомчі готелі, малі готелі на менш ніж 20 номерів, гуртожитки готельного типу та санаторії). За три останні роки ці показники збільшилися на 15 готелів та 502 номера (тобто на 39% та 19% відповідно). При цьому, слід зазначити, що лише 4 нових готелі мають номерний фонд більше 50 одиниць: «Гелікон» (55), Ibis (77), Rius (52) та Taurus (93).  


Найбільше нових готельних об'єктів з'явилося у категоріях budget, economy та midscale (по 4, 4 та 5 готелів відповідно). Найбільший приріст номерного фонду відбувся в готелях категорій economy,  midscale та upper midscale (по 186 одиниць у перших двох категоріях та 135 одиниць в останній). У категорії budget, не зважаючи на появу 4 нових об'єктів, номерний фонд навіть зменшився на 5 одиниць. Причиною цього стало припинення функціонування готелю «Власта» на 150 номерів.


Кількість готелів у категоріях upscale та upper upscale залишилась з 2013 року незмінною. Високоякісних об'єктів, що відповідають міжнародним стандартам категорії luxury, на вересень 2017 року у Львові не зафіксовано.    

 

график

 

Таким чином, якщо аналізувати структуру готельного ринку Львова за об'ємом номерного фонду, то 84,81% належить готелям категорій budget, economy та midscale, а 15,19% – готелям вище середнього цінового діапазону (upper midscale, upscale та upper upscale).


Крім того, на вересень 2017 року у Львові налічується 2 готелі під міжнародним брендом: Ramada (midscale) та Ibis Styles (economy). Готель Ramada на 103 номери був відкритий ще у 2012 році, готель Ibis на 77 номерів – у 2015 році.


За даними ABHG, середня річна заповнюваність львівських готелів крупного формату з достатньо високою якістю послуг досягає у 2016-2017 рр. рівня 68-73%. Менш професійні готелі у середньому за рік заповнюються на 35-55%. Дані показники є вище середніх по Україні. Крім того, в середньому 1 гість зупиняється у готелях Львова на 3-3,5 дні, тоді як у Києві чи Дніпрі цей показник складає 1-2 дні.


У липні-серппні 2017 року середня вартість номера категорії «Стандарт» (DBL, B&B) у львівських готелях сегменту budget склала $17 з НДС на добу, в economy – $35, midscale – $48, upper midscale – $93, upscale – $115, upper upscale – $140. Варто зазначити, що у зв'язку з економічною кризою в країні та падінням курсу гривні вартість номерів у готелях Львова у доларовому еквіваленті значно зменшилася у порівнянні з 2013 роком. Так, наприклад, у готелях категорії budget мінімальна вартість номера зменшилася на 40%, economy та midscale – на 50%. Це робить Львів привабливим для іноземних туристів, яких у 2016 році зросло більш ніж на 20%. Сезонні коливання цін у регіоні в готелях в середньому складають 25-35%.

За даними ABHG, перелік львівських готельних проектів, які заявлені до реалізації, налічує 11 готелів. На вересень 2017 року Консультант зафіксував 9 об'єктів на стадії будівництва або реконструкції. Ще 2 об'єкти (готель в IT-містечку та бізнес-готель «М9») знаходяться на стадії архітектурного проекту і на даний момент імовірність їх реалізації Консультант визначає як невисоку. При умові завершення 9 заявлених проектів загальний об'єм пропозиції готелів Львову до 2019 року збільшиться майже на 17%.  

факты о рынке


Більш детальну інформацію про туристичний та готельний ринки Львова можна знайти тут.

Copyright © 2014