Проект оздоровчо-рекреаційного комплексу на узбережжі Куяльницького лиману

12 may 2016

Фахівці компанії ABHG розробили концепцію та підготували детальну фінансово-економічну модель проекту сучасного оздоровчо-рекреаційного комплексу на південно-східному узбережжі Куяльницького лиману у Комінтернівському районі Одеської області.

Земельна ділянка під розвиток проекту розташована в унікальній місцевості, що здавна відома своїми лікувальними грязями, ропі та мінеральній воді. Куяльник – один із найстаріших бальнеологічних курортів України зокрема та Східної Європи в цілому (перша курортна установа на березі лиману була відкрита ще у 1833 році). Куяльницькі грязі найбільш ефективні для лікування опорно-рухового апарату, нервової та репродуктивної систем людини, а також дерматологічних, гінекологічних та урологічних захворювань.

Курортний імідж Куяльника та обмеження ринку пропозиції по лікуванню за вказаними вище профілями в Україні, які виникли після анексії АР Крим, де розташована значна кількість відповідних закладів, лягли в основу вибору формату оздоровчо-рекреаційного комплексу. Крім того, обраний формат базувався на висновках маркетингового дослідження сегменту українських оздоровчо-рекреаційних закладів із послугами бальнеогрязелікування, проведеного консультантами компанії ABHG. Дослідження показало, що у 2015 р. в загальній структурі ринку розміщення з бальнеогрязелікуванням до 92% об'єму пропозиції складають заклади, матеріально-технічна база яких є значно зношеною та морально застарілою. Достатньо високий рівень зносу відштовхує від цього ринку туристів і все більше сприяє втраті позицій українського сегменту санаторно-курортного лікування на глобальному ринку, хоча країна володіє одними з кращих базових природних ресурсів у Європі для впровадження відповідних послуг.

Таким чином, перед спеціалістами ABHG стояло завдання розробити концепцію сучасного формату оздоровчо-рекреаційного комплексу, який допоміг би розширити цільову аудиторію закладу: зокрема був би більш зрозумілим для іноземців та не мав би іміджу занедбаних установ радянської епохи для внутрішнього споживача.

В результаті проробленої роботи була запропонована концепція оздоровчо-рекреаційного комплексу, до складу якого входять готель класу midscale на 300 номерів, медичний (лікувально-діагностичний) центр та розвинена інфраструктура із загальними потужностями для одночасного проживання, лікування і сервісного обслуговування до 600 осіб.

Загальна площа території, передбаченої під розвиток проекту, складає 8,4 га, попередня загальна будівельна площа комплексу – 17 802 кв. м, 14 000 кв. м з яких відносяться до готельної частини, решта – до медичного центру.

Функцію «якоря» в проекті виконує медичний центр з власною інфраструктурою зі збору та регенерації грязі, а також видобутку мінеральної води та ропи. При цьому він розрахований на лікування не тільки постояльців комплексу, а й відвідувачів ззовні.

Серед ключових елементів інфраструктури проекту: критий і відкритий басейни, два ресторани, бари, клуб здоров'я зі своїм SPA-комплексом, паркінги, дитячі та спортивні майданчики, паркова територія для піших і велосипедних прогулянок, послуга регулярного трансферу до пляжу на узбережжі Чорного моря (у сезон) та до історичного центру Одеси (протягом всього року).

Компанія ArtBuild також розробила дизайн фасадів оздоровчо-рекреаційного комплексу. Основним завданням було створити екстер'єр у стилі еко-модернізму, який візуально не вибивається з навколишнього ландшафту, а навпаки підкреслює його близькість до природи.  


kuyalnik

© 2014 ART BUILD HOTEL Group. All rights reserved